XXII. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji

31 Ekim 2011 - 5 Kasım 2011
Belek Kongre Merkezi
Acente: 
Topkon

Değerli Meslektaşlarım,

Yönetim ve düzenleme kurulları olarak yaptığımız çalışmalardan sonra 31 Ekim - 05 Kasım 2011, Antalya "Belek Kongre Merkezi - Pine Beach" XXII. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongremizin gerçekleştirileceği tarih ve yer olarak kararlaştırılmıştır.

Önceki kararımız Gaziantep'ti, ancak idari ve yapısal nedenlerden dolayı Zeugma Kongre Merkezi organizasyona cevap veremeyecek duruma gelmiş ve özellikle plan değişikliği nedeniyle bu sorunları yaşamak durumunda kalmıştık.

Herşeye rağmen kısa zamanda yolumuzu belirledik ve alt yapı, zamanlama ve ulaşım yönünden artıları dikkate alarak Antalya'da karar kıldık.

Üzülmüştük, ancak bizler kadar üzülen Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey ve yönetim kurulu üyemiz Dr. Mehmet Subaşı bundan sonraki toplantılara meslektaşlarımızı beklediklerini iletirken çok heyecanlıydılar. Alt yapının daha da kuvvetlendirileceği sözünü verirken de duyarlılığını gizleyemedi Sayın Belediye Başkanımız.

Tüm teşekkür ve başarı dileklerimizi kendisine iletiyoruz.

Yaklaşık 3.000'e varan üye sayısına 977 Ortopedi ve Travmatoloji araştırma görevlisi eklendiğinde 4.000 kişiye yakın bir güce sahip derneğimiz, bir önceki Çeşme kongresindeki başarının üzerine imza atmaya hazır. XXI. ulusal kongrenin genel sekreteri Prof. Dr. Önder Aydıngöz ve XXII. ulusal kongrenin genel sekreteri Prof. Dr. Hakan Ömeroğlu'nun ortak çalışmaları kongre başkanı ve düzenleme kurulu üyeleriyle hızla devam etmektedir.

XXI. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nde, kongre başkanı Prof. Dr. Nafiz Bilsel ve genel sekreteri Prof. Dr. Önder Aydıngöz başta olmak üzere düzenleme kurulunun yoğun çalışmaları sonucu yaklaşık 1900 katılımcıyı Çeşme'de toplamıştık. Bu kez, endüstri ve ortopedi firmalarıyla birlikte 2000 üzerinde katılımcıyı umuyoruz.

Bilimsel seviyenin çok yüksek olacağına inandığım XXII. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nde özellikle araştırma görevlilerinin katılımına, çalışmalarına ve sunumlarına çok önem verdiğimizi vurgulamak isterim. Ayrıca komşu ülkeler, özellikle Türk Cumhuriyetleri'yle de iletişime geçilerek kardeşliğin kuvvetlendirileceğine inanıyoruz. Tabii ki Balkan'lara ve özellikle Batı Trakya'da görev yapan kardeşlerimizi de yanımızda görmek istiyoruz.

Kongre onursal başkanı değerli hocam Prof. Dr. Talat Göğüş, başkan Prof. Dr. Sinan Seber ve genel sekreter Prof. Dr. Hakan Ömeroğlu başta olmak üzere, Prof. Dr. Önder Aydıngöz, yönetim ve düzenleme kurulu üyelerine teşekkürler ediyor, üstün başarılar diliyorum.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral
TOTBİD Başkanı ve XXII. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Koordinatörü

Değerli Meslektaşlarımız,

31 Ekim-5 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek XXII. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nin Gaziantep ilimizde yapılması bir önceki TOTBİD Yönetim Kurulu tarafından kararlaştırılmıştı. Kongremiz Gaziantep ilimizde inşaatı tamamlanmış Zeugma Kültür ve Sergi kompleksinde gerçekleştirilecekti. Kompleks Arkeoloji Müzesi, Mozaik Müzesi ve Kongre Merkezi binalarını içermektedir.

Bu merkezde ilk kez büyük ölçekli bir kongre organizasyonu için gerekli düzenlemelerin yapılması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Kültür Müdürlüğü ile anlaşma sağlanmıştı. Bu çalışmalar sırasında meslektaşımız Büyükşehir Belediye Başkanı Op. Dr. Asım Güzelbey son derece yakın bir ilgi göstermiş ve iş birliği içinde olmuştur. Ancak Merkezin Kültür Bakanlığı'na devredilmesinden sonra ilgililerin yeni düzenlemeler yapması sonucu kongremizi bu ilde gerçekleştirilmesini olanaksız kılmıştır.

Bu neden ile TOTBİD Yönetim Kurulu kongremizin Antalya Belek Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilmesi kararını almıştır. Kongremizin Ankara merkezli olması nedeni ile Bilimsel Kurul üyeleri Ankara'daki Tıp Fakülteleri ile Eğitim hastaneleri temsilcilerinden oluşturulmuştur.

Meslektaşlarımızı gerek bilimsel gerekse sosyal açıdan doyuracak bir programın oluşturulması amacıyla kongre düzenleme kurulu ve bilimsel program çalışma grubu çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı bir kongre programının oluşturulmasında siz değerli meslektaşlarımızın yapacağı katkıların da önemi son derece fazladır. Bu amaç ile 5. Ortopedi Buluşması, TOTBİD Olağan Genel Kurulu ile TOTBİD web sayfasına konan ankete 101 meslektaşımızdan yanıt gelmiştir.

TOTBİD yönetim kurulu başkanı ve kongre düzenleme kurulu üyeleri kongremiz onursal başkanlığına Sayın Prof.Dr. Talat Göğüş'ü oybirliği ile seçmiştir. Kongremizde refakatçılar ile meslektaşlarımız için doyurucu sosyal program hazırlama çabası içerisindeyiz.

Başarılı bir kongre gerçekleştirilmesi dileği ile tüm meslektaşlarımıza saygılar sunarım.

Prof.Dr.SİNAN SEBER
XXII. Ulusal Türk ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Başkanı